تبلیغات
ورود آقایان ممنوع - طلاق عاقبت شوم دوستی های خیابانی

امروز:

طلاق عاقبت شوم دوستی های خیابانی

طلاق عاقبت شوم دوستی های خیابانی

 

بررسی پرونده های طلاق نشان می دهد که بخش عمده ای از اختلافات خانوادگی و تنشهای درون خانواده که در نهایت منجر به فروپاشی ارکان خانواده و طلاق شده است مربوط به ازدواجهایی است که بدون آگاهی و شناخت کامل از یکدیگر و یا بر اساس فشار و الزام والدین و یا ازدواجهایی که در قالب دوستیهای خیابانی بوقوع پیوسته می گردد.

جوان پرس : البته بررسیها نشان می دهد که در صد بسیار کمی از دوستیهای خیابانی با جنس مخالف منجر به ازدواج می گردد و هدف عمده از اینگونه روابط غیر متعارف سوء استفاده های عاطفی ، ارتباطهای نامشروع و اخاذی عمدتا از طرف جنس مذکر می باشد بررسی پرونده های طرح شده در مراجع انتظامی حکایت از آن دارد که دوستیهای خیابانی که منجر به ازدواج نشده است بعد از ازدواج هر کدام از طرفین یا فرد دیگر نیز توانسته است منجر به تهدید ، اخاذی ، ارتباط نامشروع و خیانت زناشوئی گردد .

آسیب شناسی ازدواجهایی که بر اساس دوستی های خیابانی بوقوع پیوسته و در نهایت منجر به طلاق شده است نشان می دهد که مجموعه ای از عوامل در فروپاشی اینگونه از ازدواجها دخالت دارند که به تعدادی از آنها اشاره می گردد .

۱- معمولا ازدواجهای مبتنی بر دوستی های خیابانی احساسی بوده و بر مبنای بصیرت و شناخت کافی  نمی باشد معمولا در اینگونه روابط طرفین چهره و شخصیت واقعی خود را نشان نمی دهند و بیشتر  نقش بازی می نمایند و تنها پس از ازدواج هست که چهره و شخصیت واقعی هر کدام از طرفین برای دیگری روشن می شود .

۲- یکی دیگر از علل شکست اینگونه ازدواج ها ، ازدواج در سنین پائین به همراه فراری دادن دختر  می باشد که طرفین پختگی و آمادگی لازم جهت ازدواج را نداشته و از کلیه جوانب ازدواج آگاهی ندارند بسیارند پرونده هایی که در کلانتریها تشکیل و دختر بعد از ازدواج متوجه شده که شوهرش معتاد به  مواد مخدر می باشد و یا اخلاق تند و یا خشنی دارد و ادامه زندگی مشترک با وی ممکن نمی باشد .

۳- یکی دیگر از دلائل ، عدم آمادگی طرفین جهت پذیرش مسئولیتهای زندگی مشترک می باشد در اینگونه ازدواجها که عمدتا در سنین پائین رخ می دهد معمولا پسر بیکار و فاقد درآمد لازم جهت تامین معیشت خانواده می باشد و از طرف دیگر دختر نیز آگاهی کافی از وظائف و مهارتهای لازم جهت ایفای مسئولیت زن را ندارد و این امر پس از گذشت چند ماه از ازدواج و تشکیل خانواده تنش ها و مشکلات خود را نشان داده و ادامه زندگی را با چالش های جدی مواجه می کند .

۴- معمولا در ازدواج هایی که بر اساس دوستیهای خیابانی صورت می گیرد والدین فرزندان خود را طرد و حمایتهای مالی و عاطفی والدین از آنها قطع می گردد این عمل آنها را در بن بستهای عاطفی و مالی قرار داده و در کنار سایر عواملی که بدانها اشاره گردید باعث تسریع در فروپاشی خانواده و  اضمحلال آن  می گردد .

به نظر می رسد توجه مناسب به آموزهای دینی و رعایت آنها در روابط فردی و خانوادگی و جلوگیری از اختلافات خانوادگی و تنشهای درون خانواده ، آموزش شیوه های مناسب فرزند پروری که می تواند باعث شکل گیری خانواده های خوشبخت و ایده آل و تربیت فرزندانی متکی به نفس گردد از ازدیاد دوستیهای نامتعارف با جنس مخالف که یکی از انگیزه های اصلی آن جستجوی محبت در خارج از محیط  خانواده می باشد پیشگیری نماید .

 * تهیه و تنظیم: سرهنگ”احد مهرمند” معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی


نوشته شده در : دوشنبه 25 دی 1391  توسط : موسی نایینی.    نظرات() .