امروز:

توصیه های جانانه نوجوانی

توصیه های جانانه نوجوانی

اعمال محدودیت به نوجوان؛ چگونه؟

دختر نوجوان

دوره نوجوانی از مهم ترین و حساس ترین دوره های زندگی انسان به شمار می رود; زیرا در این دوره نوجوان به دنبال یافتن هویت خویش، در مسیر شکل دادن به شخصیتی متکی به خود گام برمی دارد.سؤالات متعددی نیز در ذهن نوجوان نقش می بندد که چنانچه نتواند پاسخی مناسب برای آن ها بیابد، چه بسا ممکن است شخصیتی متزلزل و احیانا دوگانه پیدا کند. از طرف دیگر تربیت نوجوان در این دوره مهم زندگی بسیار مهم و حیاتی به نظر می رسد لذا از اساسی ترین وظایف والدین و مربیان در امر تربیت و تعلیم که از حساسترین و ظریف ترین کارهائی است که آنان به عهده گرفته اند برخورد شایسته در مواجهه با لغزش ها و خطاهای نوجوانان و اصلاح و تغییر رفتار نادرست آنان است. چرا که اگر این امر به غیر از مجرای منطقی و شیوه های صحیح انجام شود چه بسا که ضربات جبران ناپذیری بر روحیات نوجوان خواهد گذاشت و در نتیجه والدین نیز در امر تربیت ناکام خواهند ماند.

هر چند آنها دیگر بچه نیستند اما آگاهی و بلوغ لازم برای آن که خودشان به تنهایی بتوانند بهترین تصمیم را در کارهایشان اتخاذ کنند ندارند. راهنمایی های سفت و سخت و البته منطقی چیزی است که نوجوانان برای رسیدن موفقیت آمیز به دوران بزرگسالی از طرف والدین به آن نیازمند هستند. تهیه و تنظیم اینگونه مرزبندی ها یک بخش مهم در فرآیند فرزند پروری است. در ادامه به مواردی مفید اشاره می کنیم که در انجام این وظیفه مهم می تواند بسیار گره گشا باشد:

 قوانین و مقررات مورد نظر را به همراه پیامدها و نتایج آن ها به وضوح بیان کنید

 حتی می توانید شبیه یک قرارداد روی کاغذ بنویسید و در روزها و ایام نخستین به دیوار اتاق یا درب یخچال آویزان کنید و در ضمن حتما پیامدهای در نظر گرفته شده برای شکسته شدن احتمالی قوانین مذکور را برای فرزندتان به روشنی بیان کنید.

هر چندنوجوانان دیگر بچه نیستند اما آگاهی و بلوغ لازم برای آن که خودشان به تنهایی بتوانند بهترین تصمیم را در کارهایشان اتخاذ کنند ندارند

 بر مواضع خود پابرجا باشید

نوجوانان اغلب دوست دارند قوانین و محدودیت های شما را آزمایش کنند. در این جا لازم است والدین نظم و انضباط خود را حفظ کنند و پیامدهای پیش بینی شده قبلی برای نادیده گرفتن یا شکستن مقررات را اعمال کنند. لازم است فرزندان به «نه گفتن ها» در زندگی بزرگسالان عادت کنند.

 پیام ها و گفتگوهای مثبت و محبت آمیز خود را تقویت کنید

به یاد داشته باشید که نوجوانان در حال عبور از یک دوران دشوار رشد هستند. آنها همیشه و مرتباً احساس می کنند قید و بندهایی به دست و پایشان بسته اید و آنها را بسیار مقید کرده اید. والدین این نوجوانان لازم است به روش مناسب و خاص خود پیام های عاطفی و دوست داشتنی خود را به آنها برسانند تا درک بهتر و تحمل بیشتری در مواجه با محدودیت ها از خود نشان دهند. بنابراین آنها را از شنیدن جملات محبت آمیز محروم نکنید.

پسر نوجوان

 تقسیم مسئولیت و مشارکت دهی داشته باشید

 بخش مهمی از تنظیم مقررات و محدودیت ها برای نوجوانان، عبارت است از کمک کردن به آنها برای آنکه یاد بگیرند چگونه بطور تدریجی محدودیت های خودشان را شخصاً اعمال کنند. والدین باید درباره ی دلیل اعمال محدودیت بر نوجوانان خود با آنها بحث و گفتگو کنند تا آنها با برخی از مسؤولیت هایی که از طریق این محدودیت ها انجام می شوند آشنا شوند.

 بطور عملی راهنمایی کنید

پرورش نوجوانان می تواند شبیه مدیریت نیروی کار باشد. گاهی اوقات انجام دادن یک رفتار قابل قبول مهمتر و اثر گذارتر از صحبت کردن مداوم از طرز انجام دادن آن است. نوجوانان قادر به درک این جمله که «همانطور که گفتم انجام بده نه آنطور که انجام می دهم» نیستند. محدودیت هایی که برای نوجوانان وضع می کنید بایستی نشان دهنده مواردی از چگونگی انجام کارها در دنیای بزرگسالان باشد.

 به روز و واقع گرا باشید

با توجه به این که در سنین نوجوانی بچه ها به غیر از نیازهای مشترک نیازهایی منحصر به فرد نیز دارند از نسخه در نظر گفته شده برای فرزندان نوجوان در فامیل و اطرافیان برای فرزند خود استفاده نکنید و شرایط فرزند خود و زندگی خود را در نظر داشته باشید. همچنین سعی نکنید در تعیین این محدودیت ها شرایط نوجوانی خود را مدنظر قرار دهید و از نیازهای معقول نوجوانان امروزی چشم پوشی نکنید.

 صبور باشید

بطور قطع تغییر رفتار در یک نوجوان بطور دفعی و یکباره اتفاق نمی افتد بلکه مستلزم گذشت زمان است. بنابراین کافی است ضمن ایستادگی بر مواضع خود فرصت ایجاد تغییرات را نیز به فرزندتان بدهید.

جوانان


نوشته شده در : پنجشنبه 26 خرداد 1390  توسط : موسی نایینی.    نظرات() .

برچسب ها: جوانان ،

مهارخود نمایی ،بدون خشونت

مهارخود نمایی ،بدون خشونت

ارتباط دختر و پسر و شرایط آن(6)

دختروپسر

در مقالات قبل راجع به انگیزه ها ی برقراری ارتباط با جنس مخالف واثرات زیان بار ارتباط ناصحیح به اختصار صحبت کردیم و شرایط یک ارتباط صحیح راگفتیم. ازعلل و عوامل گوناگونی که در بروز رفتارهای نادرست در روابط دختران و پسران نقش دارند ،به بررسی رفتار نوجوان و دنیای روابط نامریی پرداختیم و در مقاله ی آموزش ارتباط سالم با جنس مخالف در خانواده  و ارتباط دختر پسر از کودکی  به نقش خانواده در شکل گیری ارتباط صحیح پرداختیم و در این مقاله به جنبه های دیگر  تاثیر گذاری خانواده می پردازیم که از قرار زیر است:

 

القاء افراط در رفتار اجتماعی و برخورد با جنس مخالف

یکی از دلایل برخوردها و روابط نامطلوب میان دختران و پسران، القای افراط در روابط اجتماعی، بین دو جنس است. برخی از خانواده‌ها به اشکال و دلایل گوناگون، به فرزندان خود القا می‌کنند، که با دیگران از آن جمله، با افراد جنس مخالف رفتاری گرم، اجتماعی و دلپسند داشته باشند. القای چنین مطلبی ضرورتا به صورت توصیه زبانی، انجام نمی‌گیرد، بسیاری مواقع رفتار پدر و مادر تشویق کننده چنین رفتاری است. آنها در رفتارهای عینی خود به گونه‌ای عمل می‌کنند که افراط در معاشرت را به فرزندانشان تلقین می‌کنند.

یکی از اشکال این القا کردن در خانواده‌هایی دیده می‌شود که به دلیل رشد سریع اقتصادی خود و افزایش نامناسب درآمد خانواده، تلاش می‌کنند سطح اجتماعی و فرهنگی خود را نیز رشد دهند و خود را در زمره خانواده‌های به اصطلاح سطح بالای اجتماعی در آورند. چنین خانواده‌هایی بدون کسب مقدمات لازم فرهنگی، و با تصور این مطلب که رشد اجتماعی نیز می‌تواند به سهولت درآمدهای کاذب رشد کند، دست به اعمالی می‌زنند که مشکل آفرین است و برای خود و نظام اجتماعی ناهنجاری‌هایی به ارمغان می‌آورد.

 

عدم هدایت صحیح  خودنمایی در خانواده

خودنمایی به عنوان یک رفتار همگانی در سطوح خاصی از رشد شخصیت انسان، به شکل طبیعی دیده می‌شود. بسیاری از افراد انسانی به منظور جلب توجه سایرین اقدام به خودنمایی می‌کنند. این خودنمایی می‌تواند ابعاد گوناگونی داشته باشد. نمایش آثار هنری خود، نشان دادن عملکرد مثبت درسی و تحصیلی، نشان دادن محصول کار و تولید و بسیاری موارد دیگر، انواعی از نمایش خویشتن به دیگران، به منظور جلب توجه است. نمایش اینگونه ویژگی‌ها یعنی خصوصیاتی که از یک سو نیاز طبیعی انسان را به جلب توجه دیگران، ارضا می‌کند و از سوی دیگر موجب رشد و تعالی اجتماعی می‌شود، بسیار سودمند و سازنده است. ولی نمایش بدن خود به غیرمحرم و نیز نشان دادن رفتارهای تحریک کننده غرایز سایرین، آثاری مخرب برای فرد و جامعه برجای می‌گذارد.

 

خانواده‌ها، باید به این نیاز طبیعی فرزندشان توجه و سعی کنند شرایط را به گونه‌ای فراهم سازند که فرزندان آنها بتوانند آثار سازنده ای از خود به دیگران نشان دهند و از این طریق جلب توجه کنند. در صورتی که این شرایط به خوبی فراهم بیاید، فرزندان ما با پشت سر گذاشتن مراحل رشد شخصیتی خویش به جایی خواهند رسید که جلب توجه سایرین نیز برای آنها انگیزه‌ای رضایتبخش نخواهد بود. انسان با طی مراحل تحولی خود به نقطه‌ای می‌رسد که در آن انجام کار درست و تحقق استعداد‌های خود و سایرین برایش فی‌نفسه مطلوب خواهد بود.

در خانواده‌ها باید به این نکته تاکید شود که هر چند ممکن است انسان از طریق خودنمایی بدنی و نمایش رفتارهای تحریک کننده توجه عده‌ای را به سرعت به خود جلب کند، لکن باید بدانیم که این عده از جمله کسانی هستند که تا وقتی ما به آنها بهره می‌دهیم با ما هستند، ولی به محض اینکه احساس کنند ما توان بهره‌دهی را از دست داده‌ایم، به بدترین وضع ما را رها و ترکمان می‌کنند.

 سختگیری و خشونت نسبت به نوجوان

یکی دیگر از عوامل موثر در ایجاد برخوردهای نامناسب بین دختر و پسر، ناشی از سختگیری و خشونت خانواده نسبت به نوجوان است.

سنین نوجوانی آغاز استقلال فکری و شخصیتی نوجوان است او هر چند در این سنین به جایی نرسیده است که خود بتواند کاملا مستقل عمل کند، لکن لازم است به کمک خانواده و مدرسه، استقلال را تمرین کند. او می‌باید در این بین به مثابه یک فرد ارزشمند در زمینه مسائل گوناگون زندگی، تصمیم بگیرد و به تصمیم خود جامه عمل بپوشاند. در صورتی که عوامل گوناگون محیطی، از جمله سختگیری و خشونت خانواده، مانع رشد استقلال شخصیت نوجوان شود، کمترین آسیب آن پرورش نیافتن صحیح و همه جانبه شخصیت وی خواهد بود. چنین آسیبی باعث می‌شود نوجوان نتواند در زندگی به تصمیم و اراده مستقل دسترسی پیدا کند. چنین فردی در بزرگسالی نیز فردی غیر مصمم، بی‌اراده و منفعل خواهد شد؛ بی‌توجهی به پرورش استقلال در شخصیت نوجوان، آسیب‌های دیگری نیز بر او وارد می‌سازد؛ یکی از آسیب‌های وارد شده در این زمینه‌، ایجاد اختلال در روابط اجتماعی فرد با دیگران است.

 

 وجود افراط‌ها و تفریط‌ها در روابط اجتماعی، می‌تواند حاصل یک شخصیت غیرمستقل و منفعل باشد. فردی که بیش از حد به دیگری متکی است.فردی که خود را به تنهایی قابل تصور نمی‌داند و پیوسته خود را نیازمند و محتاج به فرد و یا افراد دیگری می‌داند و در نقطه ی مقابل این شخصیت، فردی را می‌توانیم مجسم کنیم که از برقراری هر گونه رابطه اجتماعی با دیگران عاجز است؛ هر چند ممکن است در جامعه زندگی کند و با دیگران ارتباط ظاهری داشته باشد، لکن فردی است تنها،نمی‌تواند با هیچ‌ کس رابطه صمیمانه و عمقی  برقرار کند. چنین فردی حتی اگر ازدواج بکند، نمی‌تواند با همسر خود رابطه ی صمیمانه‌ای برقرار کند. چنین اختلالاتی در رفتار اجتماعی، می‌تواند ناشی از عدم پرورش استقلال روانی در شخصیت نوجوان باشد.

یکی از عوامل خانوادگی که در عدم شکل‌گیری شخصیت مستقل نوجوان، تاثیر به سزایی دارد، خشونت و سختگیری نسبت به اوست.

خانواده‌ای که فرزند نوجوان خود را بدون توجه به شخصیت و ارزش وی، مورد تهدید، عتاب، خطاب و سرزنش قرار می‌دهد و حتی کتک می‌زند، باید بداند که به یک عنصر اساسی در شخصیت وی بی‌توجهی کرده است، تا آنجا که آسیب چنین اعمالی به سادگی زایل نمی‌شود.

 

سختگیری در مورد ازدواج

یکی دیگر از عوامل ایجاد برخوردهای نامناسب در میان دختران و پسران، ناشی از سختگیری و داشتن افکار آرمانی و گاه نارست، در مورد ازدواج است. امروزه افکار گوناگونی ذهن‌های پدران و مادران را در مورد ازدواج احاطه و مخدوش کرده که این افکار در عمل موانع زیادی در مقابل ازدواج ایجاد می‌کند. برخی از این افکار ریشه در فرهنگ آن خانواده دارد. از جمله افکاری که ما در این زمینه شاهد هستیم اصرار پدر و مادر برای ازدواج دختر و یا پسر با فردی بخصوص است. در این زمینه سنن اجتماعی، سطح اقتصادی، زیبایی ظاهری و برخی از عوامل فرعی دیگر، شرط تعیین کننده در انتخاب والدین به شمار می‌آید. در برخی از گلایه‌ها و شکایات جوانان در مورد ازدواج، رد‌پایی از این  مسئله را،  به خوبی می‌بینیم.

نکته مورد تاکید در اینجا، این است که سختگیری‌های بی‌مورد درباره ازدواج باید تا حد ممکن کاهش یابد و خانواده‌ها شرایط را برای ازدواج مناسب فرزندانشان با سهولت و سادگی و در عین حال، مراعات جوانب اخلاقی و اعتقادی فرد مقابل، فراهم آورند.

 آنچه باید در ازدواج، درباره آن تاکید و پافشاری شود، اخلاق نیکو و پسندیده و اعتقاد سالم و متعالی فرد است، نه فقط سطح اقتصادی و اجتماعی آنها. وجود پاکدامنی، عطوفت، ایمان و لطف در دختر، و نیز وجود اعتقاد و ایمان و نیز غیرت مردانه و صبر و صبوری در پسر، می‌تواند سرمایه آغازین در تشکیل خانواده و ازدواج باشد.

 

فقدان جو تفاهم و گفت و شنود در مورد مسائل گوناگون، بین والدین و نوجوان

در زندگی امروز خانواده‌ای که دارای فرزند نوجوان است، نمی‌تواند به این مسئله بی‌توجه باشد. این قبیل خانواده‌ها باید شرایطی را فراهم آورند که فرزندانشان بتوانند به آسانی افکار و تمایلات خویش و مشکلات و تعارضات خود را با والدین و حتی با برادران و خواهران خویش، در میان بگذارند.

خانواده‌ای که نوجوان در آن احساس بیگانگی و تنهایی می‌کند و کسی را به عنوان هم راز و هم سخن و هم کلام نیابد، نمی‌توان آن را خانواده مطلوبی به لحاظ تربیتی به شمار آورد.

 پدران و مادران بسیاری، شرایط را به گونه‌ای ایجاد کرده‌اند که فرزندان‌شان نمی‌توانند در یک موقعیت آرام و مناسب با آنها به گفتگو بنشینند و احساس تنهایی می کنند.

خانواده‌هایی که در آن برنامه و نظام مشخصی از کار، تحصیل و استراحت و حتی تماشای تلویزیون، رفتن به دید و بازدید دوستان و آشنایان وجود دارد، و در عین حال محبت، لبخند و صبر نیز از اجزی لاینفک آن است، خانواده‌ای است مطلوب. بنابراین، اقتدار هرگز با صمیمیت و دوستی مغایرت ندارد. پدر و مادری که در زندگی جدی هستند، می‌توانند اقتداری همراه با ملاطفت و ملایمت و دوستی با فرزندان خود، داشته باشند.

در گفتار بعد که آخرین مقاله از سلسله مقالات ارتباط دختر و پسر است دو مورد دیگر از تاثیر گذاری خانواده رابررسی می کنیم و به نقش اجتماع در برقراری ارتباط ناصحیح دختر و پسر می پردازیم.

با ما همراه باشید.

 

منبع :بر گرفته از کتاب تحلیلی تربیتی برروابط دخترو پسر درایران

باتغییرو تلخیص

مهارخود نمایی

 خشونت


نوشته شده در : پنجشنبه 26 خرداد 1390  توسط : موسی نایینی.    نظرات() .

برچسب ها: مهارخود نمایی ، بدون خشونت ، ارتباط دختر و پسر ،

توصیه هایی برای عیدی خریدن

توصیه هایی برای عیدی خریدن

 

خانم ها از هدایای شما چه برداشتی می کنند؟

با این که ممکن است مناسبات و تعطیلی های مختلف در طول سال لحظات خوشی برای گذراندن کنار همسرتان باشد، اما یک نکته خیلی مهم در اکثر این تعطیلی ها را فراموش کرده اید: هدیه دادن. چه عید باشد، چه نوروز، چه ولنتاین، روز زن، روز مادر، سالگرد ازدواج تان یا یک جشن تولد معمولی، مهارت شما در هدیه دادن به دقت مورد توجه همسرتان، نزدیک ترین دوستش، مادرش، و … خواهد بود. لازم به ذکر نیست که هدیه دادن، اهمیت بسیار زیادی دارد، پس صرف نظر از هدیه ای که می خرید، به نکات دیگری هم باید توجه کنید. با این که ممکن است خیلی پول خرج کرده باشید تا در اولین روز قرارتان با خانمی، با هدیه تان احساس خوبی در او ایجاد کنید، حتی بهترین هدیه ها هم بی ارزش جلوه خواهد کرد. پس اگر فکر می کنید که خودتان از عهده اش بر نمی آیید، بهتر است کمی بیشتر خرج کنید و از یک متخصص کادو کردن بخواهید محتوای هدیه تان را کادو کند. حالا اجازه بدهید بیشتر به محتوای هدیه تان توجه کنیم. می خواهیم به شما بگوییم که خانم تان در مورد هدیه ای که به او می دهید، چه فکری خواهد کرد.

عطر

عطر در هدایای شخصی حد نهایی است، حتی بیشتر از طلا و جواهرات. رایحه ای که خانم ها به عنوان عطرشان انتخاب می کنند، بسیار خاص و شخصی است. این بعنی شما باید خانمی را خیلی خوب بشناسید تا بتوانید عطری برایش بخرید که با سلیقه اش جور باشد. پس چون ممکن است برسد که در دقیقه آخر برایش هدیه خریده اید و وقت آنچنانی برایش نگذاشته اید، بهتراست تا می توانید از خریدن چنین هدیه ای خودداری کنید مگر این که بدانید دقیقاً چه عطری دوست دارد.

طلا و جواهرات

از آنجا که طلا و جواهر گران است و خیلی راحت می توان با آنها پز داد، معمولاً برای رابطه های خیلی جدی نگه داشته می شود. تصور خانم تان از چنین هدیه ای این خواهد بود که رابطه تان کاملاً جدی است و شما با این کار تعهدتان را به او نشان داده اید. خانم ها خوب می دانند که مردها معمولاً برای یک رابطه الکی این قدر پول خرج نمی کنند و چنین هدیه ای به آنها نشان می دهد که دوست شان دارید. اما اگر در دادن چنین هدیه ای به خانمی عجله کنید، دو واکنش را در او به همراه خواهد داشت:
1-خانمی را که از احساسش به شما مطمئن نیست را می ترساند.
2-چون ممکن است احساس کند که می خواهید با چنین هدیه ای احساسش را بخرید، برایش آزاردهنده خواهد بود.

وسایل الکترونیکی

با توجه به زندگی کردن در دنیای مدرن امروزی که تکنولوژی نقش بسیار مهمی در آن دارد، عجب نیست که یک ابزار یا وسیله الکترونیکی برای او بخرید. این هدیه چه یک iPod باشد چه یک نوت بوک، به هرحال بسیار گرانقیمت خواهد بود و باعث می شود او تصور کند که شما فکر می کنید لیاقت این را دارد که با این تکنولوژی ها زندگی اش کمی راحت تر شود. به خاطر تنوع زیاد این گونه وسایل، می توانید به او ثابت کنید که با توجه به شیوه زندگی و علایق او، چقدر وقت گذاشته اید و برایش ارزش قایل بوده اید و آن چیزی را برایش هدیه گرفته اید که واقعاً به آن نیاز داشته است.

سفر

اختصاص دادن وقت تان به او می توانید یکی از ساده ترین و بهترین هدایایی باشد که به خانم تان می دهید. این اختصاص دادن وقت می تواند به هر طریقی صورت گیرد، از یک مسافرت گرفته تا یک اردو یا پیک نیک یک روزه و مطمئن باشید که تجربه ای بسیار لذت بخش برای او خواهد بود. علاوه بر این، خیلی از خانم ها چنین هدیه ای را نشانه این می دانند که وقت گذراندن در کنار او برای شما اهمیت زیادی دارد. برای رابطه تان ارزش قایلید. این هدیه برای کسی که فکر می کنید همانی است که می خواهید و دل تان نمی خواهد با یک هدیه مادی، او را از سر خود باز کنید، بسیار عالی است. تنها مساله این است که نباید اجازه بدهید او بویی از ماجرا ببرد.

لوازم خانگی

به استثنای درخواست های ویژه، خریدن لوازم خانگی به عنوان هدیه، این پیام را به همسرتان می رساند که ذره ای از عشق در وجود شما نیست یا این که به او فقط به عنوان یک خدمتکار نگاه می کنید که باید کارهای خانه را انجام دهد. با این که یک جارو برقی جدید می تواند خیلی برای او مفید باشد، اما عملاً آتش عشق را در وجود او روشن نمی کند و باعث نمی شود که احساس خاص بودن کند. اگر تصمیم گرفته اید که هدیه تان مسخره و بیهوده نباشد و برایش کاربردی باشد، بهتراست سراغ لوازم خانگی هایی بروید که کمی تجملاتی تر باشند. مثلاً یک دست ملحفه نخی مصری با طرح بسیار زیبا یا یک دستگاه قهوه ساز مدرن انتخاب بدی نیست و به او نشان می دهد که می خواهید سطح فعالیت هایش را بالاتر ببرید.

اگر ازخودش بپرسید

با این کار می توانید دقیقاً همان چیزی را برایش هدیه بگیرید که خودش می خواهد، اما ممکن است این احساس را در او ایجاد کند که شما زحمت فکر کردن این که او چه می خواهد را به خودتان نمی دهید. اما اگر خانم تان خیلی وسواسی است و دوست دارد همیشه چیزی را که خودش انتخاب کرده بخرد، سعی کنید با توجه به وضعیت جیب تان در کنار آن هدیه، یک هدیه کوچک هم با انتخاب خودتان برایش بخرید.

خوردنی / نوشیدنی

با این که بک جعبه شکلات و یک جعبه نوشیدنی اعلا هدیه خیلی خوبی برای همسایه، همکار یا عموی تان است، اما اصلاً برای همسرتان مناسب نیستند. اگر با خانمی رابطه دارید که خیلی از این جور خوردنی ها لذت می برد، می توانید گاه و بیگاه با شکلات یا هر چیز دیگری که دوست دارد، غافلگیرش کنید. در غیر این صورت اگر بخواهید برای یک هدیه مهم چنین چیزهایی را برایش بخرید، در نظر او خیلی پیش پا افتاده و ارزان خواهد آمد. البته منظور ما این نیست که خرید یک جعبه شکلات بد است، نه اما اگر شکلات را به عنوان هدیه اصلی به او بدهید، جلوه خوبی ندارد.

خط آخر

هدیه دادن و گرفتن می تواند برای هر کسی یک موقعیت خیلی استرس آور باشد، مخصوصاً برای آنها که در یک رابطه هستند. حتی خانم هایی که اصلاً مادی گرا نیستند هم هدیه ای که به آنها می دهید را نشان دهنده مقدار ارزشی که برای رابطه تان قایلید و مقدار علاقه تان به آنها می دانند. با این که ممکن است تصمیم گرفتن در مورد این که چه هدیه ای برای او بخرید کار سختی باشد، اما اگر کمی دقت کنید می بینید که همه خانم ها خودشان به اندازه کافی به شما نخ می دهند که چه چیزی لازم دارند یا دوست دارند داشته باشند. این شما هستید که باید به حرکات و حرف های شان دقت و توجه داشته باشید تا هدیه دادن برای تان به تجربه ای بسیار لذت بخش تبدیل شود.

عیدی اینترنتی خرید کنید


نوشته شده در : پنجشنبه 26 خرداد 1390  توسط : موسی نایینی.    نظرات() .

  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic